Yurt dışına kayıtlı seçmenlerin oy kullanma işlemi devam ediyor

Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci turu için yurt dışına kayıtlı seçmenlerin oy kullanma işlemi devam ediyor.

GÜNDEM 21.05.2023, 18:43
1
Yurt dışına kayıtlı seçmenlerin oy kullanma işlemi devam ediyor

Seçmenler, Estonya'nın başkenti Tallinn'de yerel saatle 08.00'den itibaren oy kullanmaya başladı. Oy verme işlemi 22.00'ye kadar sürecek.

Estonya'da oy verme işlemi bir gün olarak belirlendi ve bugün sona erecek.

Türkiye'nin Tallinn Büyükelçisi Başak Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oy verme işlemlerine ilk andan itibaren yoğun katılım olduğunu belirterek, "İşlemler ilk tura göre daha hızlı ilerliyor. Oy verme işlemi ilk turda ortalama 2,5 dakika sürerken kabinde kalma süresi şu anda 1 dakikanın altında." ifadesini kullandı.

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde Estonya'da kayıtlı 776 seçmenden 664'ü oy kullanmış ve katılım oranı yüzde 85,57 olarak kayıtlara geçmişti.

Kosova

Kosova'da yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için sandık başına gitti.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği ile Prizren Başkonsolosluğunda kurulan sandıklarda yerel saatle 08.00'de oylarını kullanmaya başladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre, ülke genelinde 2 bin 192 seçmen bulunurken, seçimin ilk turunda yüzde 48,54 katılım sağlanmıştı.

Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği ve Prizren Başkonsolosluğunda kurulan sandıklarda vatandaşlar, yerel saatle 22.00'ye kadar oylarını kullanabilecek.

Yurt dışı oylar, yüksek güvenlik altında Türkiye'ye ulaştırılacak

Yurt dışında oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından oy pusulaları, YSK'nin belirlediği yöntemlerle yüksek güvenlik altında, diplomatik kuryelerle Türkiye'ye ulaştırılacak.

Bu oylar, Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca Ankara ATO Congresium Fuar Merkezi'ndeki güvenlikli alanda muhafaza edilecek.

Oyların sayım ve dökümleri Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının nezaretinde yapılacak.

Portekiz

Portekiz'deki Türk vatandaşları, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için sandık başına gitti.

Türkiye'nin Lizbon Büyükelçiliğinde kurulan sandıklarda tek gün yapılacak oy kullanma işlemine yerel saatle 08.00'de başlandı.

TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportlarını ibraz ederek oy kullanabilen vatandaşlar, Lizbon Büyükelçiliği binası önünde sıraya girdi.

Yerel saatle 22.00'de sona erecek oy kullanma işleminin ardından diplomatik torbalara konulacak oy pusulaları diplomatik kurye ile yarın Türkiye'ye gönderilecek.

Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre, Portekiz'de kayıtlı 1484 Türk seçmen bulunurken, ilk turda oy kullananların sayısı 859 olmuştu.

Sırbistan

Batı Balkan ülkesi Sırbistan'da yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için sandık başına gitti.

Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği ve Novi Pazar Başkonsolosluğunda yerel saatle 08.00'de başlayan oy verme işlemlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Sırbistan'da oy verme işlemi yerel saatle 22.00'de sona erecek.

Seçimin ilk turunda Sırbistan'daki kayıtlı seçmenden yüzde 50'si oyunu kullanmıştı.

Fas

Fas’ta yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’de 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turu için sandık başına gitti.

Türk seçmenler, Türkiye’nin Rabat Büyükelçiliği’nde kurulan sandıkta yerel saatle 08.00 itibarıyla oy vermeye başladı. Seçmenler saat 22.00’ye kadar oy kullanabilecek.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı yaklaşık 700 seçmen için kurulan sandıkta oy verme işlemi, bu akşam saat 22.00 itibarıyla sona erecek.

Brezilya

Güney Amerika ülkesi Brezilya'da yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için sandık başına gitti.

Türkiye'nin Brezilya Büyükelçiliği ile Sao Paulo Başkonsolosluğunda kurulan sandıklarda oy verme işlemleri başladı.

Brezilya'da yaşayan ve yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, yerel saatle 08.00-22.00 arasında oylarını kullanabilecek.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre, ülkede toplam 581 seçmen bulunuyor.

Türkiye'nin Brezilya Büyükelçiliği ile Sao Paulo Başkonsolosluğunun Twitter hesaplarından, oy kullanma işlemine ilişkin adres ve detaylar paylaşıldı.

İtalya

İtalya'da, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2. turu için oy vermek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği ve Milano Başkonsolosluğunda kurulan sandıklarda yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı Türk vatandaşları için oy verme işlemi sürüyor.

Hafta sonu olması sebebiyle vatandaşlar sandıklara akın ederek, seçime büyük ilgi gösterdi.

Özellikle daha fazla kayıtlı seçmenin bulunduğu Milano Başkonsolosluğu önünde uzun kuyruklar oluştu.

Kurulan 4 sandıkta oy verme işleminin gerçekleştirildiği Başkonsolosluk önündeki sıranın arka sokaklara kadar ilerlediği görüldü.

Ülkenin kuzeyindeki Venedik, Modena, Como, Lecco, Imperia gibi çevre kentlerde yaşayan vatandaşların da oy vermek için gerek kendi araçlarıyla gerekse otobüslerle Milano'ya gelerek oy kullandığı öğrenildi.

Roma Büyükelçiliğinde de kurulan tek sandıkta oy verme işlemi devam ederken, büyükelçilik önünde oy vermek isteyen Türk seçmenler uzun kuyruk oluşturdu.

İtalya'nın güney bölgelerinden, Sicilya ve Sardinya adalarından, Napoli ve Floransa gibi kentlerde yaşayan pek çok vatandaş oy vermek için Roma Büyükelçiliğine geldi.

İtalya'da, Türkiye'deki Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2. turu için oy kullanma işlemi 22 Mayıs'ta yerel saatle 22.00'de (TSİ 23.00) sona erecek.

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ilk turunda İtalya'da kayıtlı toplam 20 bin 148 seçmenden 10 bin 121'i, Roma Büyükelçiliği ve Milano Başkonsolosluğunda oy kullanmıştı.

Slovakya

Slovakya’da seçmenler, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için sandık başına gitti.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, Türkiye’nin Bratislava Büyükelçiliğinde kurulan sandıklarda bugün Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oylarını kullanabilecek.

Türkiye’nin Bratislava Büyükelçisi Yunus Demirer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tur oylaması kapsamında Büyükelçilikte oy verme işlemlerinin başladığını bildirdi.

Demirer, "Birinci turda olduğu gibi bu oylamaya da vatandaşlarımız yoğun ilgi göstermektedir. Oy verme işlemlerinde herhangi bir aksaklık ve sorun yaşanmamaktadır. Büyükelçiliğimizde tek gün olarak belirlenen oy verme işlemleri akşam saat 22.00’de sona erecektir." dedi.

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Slovakya’da ilk defa sandık kurulmuştu.

Tunus

Tunus'taki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri başta olmak üzere bir grup Türk vatandaşı, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için Cezayir'de sandık başına gitti.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü, Anadolu Ajansı, Maarif Okulları, Türkiye'nin Tunus Büyükelçiliği çalışanları ve Tunus'taki diğer Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri aileleriyle birlikte Cezayir'e geldi.

Vatandaşlar, seçmen sayısı yeterli olmadığı için Tunus'taki Türk Büyükelçiliği'nde sandık kurulmaması nedeniyle Cezayir'deki Türk Büyükelçiliği'nde oy kullanmak üzere yaklaşık 20 saatlik bir yolculuk yapmak zorunda kaldı.

Özel bir otobüsle gelen seçmenler, Türkiye'nin Cezayir Büyükelçiliği'nde kurulan sandıklarda oy kullandı.

Seçmenler daha sonra Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş tarafından Büyükelçilikte ağırlandı, ardından Tunus'a dönmek üzere ülkeden ayrıldı.

Büyükelçi Göktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bugün Tunus'tan yoğun katılımlı bir kafilemiz de oy kullanmaya geldi Cezayir'deki seçimlere. Bildiğiniz gibi bugün ve yarın Cezayir'de oy kullanma işlemleri devam ediyor, sabah 8.00 akşam 22.00 arası." dedi.

Yurt dışında kayıtlı tüm vatandaşların sandık kurulan Türkiye büyükelçiliklerinde oy kullanabileceğine işaret eden Göktaş, "Cezayir'de de keza Tunus'tan gelen 26 kişilik bir kafilemiz 20 saatlik uzun bir yolculuk sonrası büyükelçiliğimizde oy kullandı." ifadesini kullandı.

Göktaş, seçimin ilk turunda da Tunus'tan gelen Türk vatandaşlarının olduğunu belirterek, "Bu sefer de daha kalabalık bir grup halinde geldiklerini öğrendiğimiz vatandaşlarımıza biz de ufak bir ikramda bulunduk." diye konuştu.

Türk vatandaşlarının oy kullanımının çok önemli olduğunu vurgulayan Göktaş, Türkiye'nin Cezayir Büyükelçiliği'nde de oy kullanma işlemi için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

Türkiye'nin Tunus Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğine bağlı çalışan Türkçe öğretmeni Kenan Aksoy da 5 yıldan beri Tunus'ta yaşadığını ifade ederek, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için Cezayir'e geldik. Daha önceden de birinci tur için birkaç arkadaşımızla gelmiştik." dedi.

Aksoy, seçimin ikinci tura kalmasıyla birlikte bu kez Tunus'tan daha büyük bir kafile halinde Cezayir'e geldiklerine dikkati çekerek, "Aslında niyetimiz Libya'ya gitmekti, daha yakın olduğu için fakat oraya gidemedik, rotamızı tekrar Cezayir'e çevirdik.' ifadesini kullandı.

Tunus'tan 20 saatlik bir yolculuk yapmak zorunda kaldıklarını söyleyen Aksoy, bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getirdi. Aksoy, Türkiye'nin Cezayir Büyükelçiliği'nde güzel karşılandıklarını belirterek teşekkür etti.

Tunus'taki Maarif Okulu'nda Türkçe öğretmenliği yapan Özge Olcay ise Tunus'ta sandık kurulmadığına işaret ederek, "Cezayir bize daha uygun geldi. O yüzden biz de oy kullanmak için Cezayir'e geldik. Buradaki büyükelçimiz de bizi çok iyi karşıladı. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Yardımları için de hem Tunus hem de Cezayir büyükelçimize teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Türkiye'nin Cezayir Büyükelçiliği'nde kurulan sandıklarda dün sabah itibarıyla oy kullanma işlemi başlamıştı.

Oy verme süreci bugün yerel saatle 22.00'de sona erecek.

Nijerya

Nijerya'da kayıtlı seçmenler, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oy kullanmaya devam ediyor.

Türkiye'nin Abuja Büyükelçiliğinde dün başlayan oy verme işlemi, bugün yerel saatle 22.00'ye kadar devam edecek.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre, Nijerya'da 584 kayıtlı seçmen bulunuyor.

Büyükelçilikte oyunu kullanan ve 2007'den beri Nijerya'da yaşayan Recep Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşlık görevini yerine getirmek için 225 kilometre yol katederek, Abuja'da oy kullanmaya geldiğini belirtti.

Nijerya'da bu seçimde ilk defa sandık kurulmasının heyecanını yaşadığını dile getiren Akbaş, Nijerya'da sandık kurulmadığı dönemlerde sırf oy kullanmak için Türkiye'ye gittiğini söyledi.

Akbaş, "Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Kullandığımız oylar, inşallah vatana, millete, bayrağımıza, toprağımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah güzel şeyler olur. Gönül ister memleketim güzel olsun, insanlar hür yaşasın, insanlar refah içinde yaşasın. Herkes ister bunu benim dileğim de bu." dedi.

Nijerya'da oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından oylar, YSK'nin belirlediği yöntemlerle yüksek güvenlik altında diplomatik kuryelerle Türkiye'ye nakledilecek.

İran

İran'daki Türk vatandaşları, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oy kullanmaya devam ediyor.

Seçmenler, oy verme işleminin son gününde, Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği ile Tebriz ve Meşhed başkonsolosluklarında kurulan sandıklarda oylarını kullanıyor.

İran’da 20 Mayıs Cumartesi günü başlayan oy verme işlemi, bugün yerel saatle 22.00’de sona erecek.

Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre, İran'da 1592 kayıtlı Türk seçmen bulunuyor.

Avusturya

Avusturya’da, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oy verme sürecinin ikinci gününde seçmenlerin sandığa olan yoğun ilgisi devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için Türkiye’nin Viyana Başkonsolosluğunda dün başlayan oy verme süreci, hafta sonunun da etkisiyle yoğun bir katılımla sürüyor.

Vatandaşların Viyana’ya yakın bölgelerden otobüslerle gelerek oylarını kullanması, ilk turda olduğu gibi ikinci turda da yurt dışında sandığa olan ilginin yüksekliğine işaret ediyor.

Avusturya’da yurt dışı seçmen kütüğünde yer alan vatandaşlar, Viyana, Salzburg ve Bregenz başkonsolosluklarında yerel saatle 08.00-22.00 arası 24 Mayıs’a kadar oy kullanabilecek.

Ülkede ayrıca Linz, Graz ve Innsbruck kentlerinde dün başlayan oy kullanma işlemi bugün yerel saatle 21.00’e kadar devam edecek.

"İlk günde 23 bin 443 seçmen sandık başına gitti"

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Katılımın daha ilk gün 23 bin 443 olması çok sevindirici bir gelişme. Sandık kurduğumuz 6 kentte de vatandaşlarımız uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlık görevlerini yerine getiren seçmenlerimiz ile gurur duyuyoruz." diye konuştu.

Ceyhun, sandıklarda tüm sandık kurulları, görevlileri ve müşahitlerin seçimin huzurlu bir ortamda geçmesi için birlikte çatıştıklarını kaydederek "Bu konuda özellikle bu ortama büyük katkı sunan Avusturya’daki siyasi parti temsilciliklerinin başkanlarına ve uzun kuyrukların oluştuğu zamanlarda sabırla bekleyen seçmenlere teşekkür ederim. Tüm demokrasilere örnek olacak bir seçime katılım sergilenmekte. Üstelik bugün dahil daha 4 gün var. Avusturya’da seçime katılım rekoru kırılacak gibi görünüyor." dedi.

Her ne kadar yoğunluk olsa da oy kullanma işleminin hızlı gerçekleşmesi nedeniyle bekleme sürelerinin de kısaldığını kaydeden Ceyhun, vatandaşların çok fazla zaman kaybetmeden oylarını verebildiklerini ifade etti.

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde, 111 binin üzerinde seçmenin bulunduğu Avusturya’da 62 bin 349 seçmen sandık başına gitmişti.

İsviçre

İsviçre'deki Türk vatandaşlarının, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu dolayısıyla devam eden oylamaya yoğun ilgisi sürüyor.

Türkiye'nin Bern Büyükelçiliği ile Zürih ve Cenevre başkonsolosluklarında dün kurulan sandıklarda oy kullanma işlemi devam ediyor.

İsviçre'de yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, oy kullanma işlemine yoğun şekilde katılıyor. Oy kullanmak için kurulan alanların önünde zaman zaman kuyrukların oluştuğu görülüyor.

Sandıkların kurulduğu binalar ve çevresinde güvenlik önlemleri alındı.

Seçmenler, 24 Mayıs'a kadar yerel saat ile 08.00 ile 22.00 saatleri arasında oy verebilecek.

14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde, İsviçre'de kayıtlı 105 bin 802 seçmenden 60 bin 95'i oy kullanmıştı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda oy kullanma işlemi devam ediyor

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, dış hatlar terminalinin geliş ve gidiş katında kurulan sandıkların önünde oy kullanabilmek için sıraya girdi.

Sandıklar önünde yoğunluk meydana gelirken pasaport ve kimliklerini ibraz eden vatandaşlar oylarını kabinlerde kullandı.

Sandık görevlileri, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluk nedeniyle oy kullanılamadığına yönelik sosyal medyada yer alan iddiaların doğru olmadığını belirtti.

Belçika

Belçika'da yaşayan vatandaşlar, başkent Brüksel'in yanı sıra Anvers ve Hasselt kentlerinde kurulan seçim merkezlerinde oy kullanabiliyor.

İkinci tur için 20 Mayıs'ta oy kullanma işleminin başlamasıyla başta Brüksel'deki Expo alanında kurulan oy kullanma merkezi olmak üzere Türk vatandaşları sandıklarda uzun kuyruklar oluşturdu.

Hafta sonu olmasının da etkisiyle çok sayıda vatandaş oy kullanmak üzere Belçika'nın birçok yerinden Brüksel, Anvers ve Hasselt'teki seçim merkezlerine gitti. Oylamanın ilk iki gününde vatandaşların büyük ilgisi nedeniyle seçim merkezlerinde yoğunluk oluştu.

Belçika'daki seçmenler oylarını 20-24 Mayıs tarihlerinde yerel saatle 08.00-22.00 arasında kullanabilecek. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre Belçika'da 153 bin 443 kayıtlı seçmen bulunuyor.

Yurt dışında oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından oylar, YSK'nin belirlediği yöntemlerle yüksek güvenlik altında diplomatik kuryelerle Türkiye'ye getirilecek.

Bu oylar, Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca Ankara ATO Congresium Fuar Merkezi'ndeki güvenli şekilde saklanacak.

Türkiye'de 28 Mayıs Pazar günü saat 17.00'de oy verme işleminin tamamlanmasının ardından diğer sandıklarla birlikte yurt dışı sandıklar da açılacak. Oyların sayım ve dökümleri Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı nezaretinde yapılacak.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak 03:26
Güneş 05:25
Öğle 13:08
İkindi 17:08
Akşam 20:42
Yatsı 22:31
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 36 88
2. Fenerbahçe 36 80
3. Beşiktaş 36 78
4. A.Demirspor 36 69
5. Başakşehir 36 62
6. Trabzonspor 36 57
7. Karagümrük 36 51
8. Konyaspor 36 51
9. Kayserispor 36 47
10. Kasımpaşa 36 43
11. Ankaragücü 36 42
12. İstanbulspor 36 41
13. Antalyaspor 36 41
14. Sivasspor 36 41
15. Alanyaspor 36 41
16. Giresunspor 36 40
17. Ümraniye 36 30
18. Gaziantep FK 36 25
19. Hatayspor 36 23
Takımlar O P
1. Samsunspor 36 78
2. Rizespor 36 68
3. Pendikspor 36 67
4. Bodrumspor 36 62
5. Sakaryaspor 36 62
6. Eyüpspor 36 62
7. Göztepe 36 60
8. Manisa FK 36 56
9. Keçiörengücü 36 56
10. Bandırmaspor 36 55
11. Boluspor 36 52
12. Altay 36 40
13. Erzurumspor 36 39
14. Tuzlaspor 36 38
15. Gençlerbirliği 36 38
16. Altınordu 36 35
17. Adanaspor 36 25
18. Denizlispor 36 23
19. Yeni Malatyaspor 36 16
Takımlar O P
1. M.City 38 89
2. Arsenal 38 84
3. M. United 38 75
4. Newcastle 38 71
5. Liverpool 38 67
6. Brighton 38 62
7. Aston Villa 38 61
8. Tottenham 38 60
9. Brentford 38 59
10. Fulham 38 52
11. Crystal Palace 38 45
12. Chelsea 38 44
13. Wolves 38 41
14. West Ham United 38 40
15. Bournemouth 38 39
16. Nottingham Forest 38 38
17. Everton 38 36
18. Leicester City 38 34
19. Leeds United 38 31
20. Southampton 38 25
Takımlar O P
1. Barcelona 38 88
2. Real Madrid 38 78
3. Atletico Madrid 38 77
4. Real Sociedad 38 71
5. Villarreal 38 64
6. Real Betis 38 60
7. Osasuna 38 53
8. Athletic Bilbao 38 51
9. Mallorca 38 50
10. Girona 38 49
11. Rayo Vallecano 38 49
12. Sevilla 38 49
13. Celta Vigo 38 43
14. Cadiz 38 42
15. Getafe 38 42
16. Valencia 38 42
17. Almeria 38 41
18. Real Valladolid 38 40
19. Espanyol 38 37
20. Elche 38 25